Czemu metal jest szlachetny? Co stanowi o jego wartości?

Najczęściej wymienianymi metalami szlachetnymi są srebro i złoto, osoby bardziej zaznajomione w tych wyjątkowych surowcach znają jeszcze platynę oraz pallad. Kruszce te są doskonałymi środkami inwestycyjnymi ze względu na swoją wartość, z kolei ich właściwości pozwalają używać ich do produkcji pięknej biżuterii oraz wielu przydatnych urządzeń.

Co odróżnia metale szlachetne od nieszlachetnych?

Metale szlachetne są odporne na korozję, ponieważ bardzo słabo reagują z innymi pierwiastkami. Ponadto są doskonałymi przewodnikami elektryczności i bardzo dobrze przewodzą ciepło. Złoto i srebro są metalami o świetnej plastyczności – można z nich stworzyć bardzo cienkie blachy (o grubości setnych, a nawet tysięcznych części milimetra).

złoto inwestycyjne

Metale mniej szlachetne wypierają te bardziej szlachetne z roztworu ich soli – zanurzenie żelaznej części w roztworze soli metalu szlachetnego spowoduje, że po pewnym czasie na jej powierzchni zacznie pojawiać się warstwa szlachetniejszego kruszcu.

Złoto inwestycyjne i srebro inwestycyjne – wartościowa lokata

Metale szlachetne, a w szczególności złoto i srebro, są coraz częściej wybieranymi środkami inwestycyjnymi – mają na to wpływ ich wysoka wartość oraz niesłabnąca popularność. Osoby decydujące się na zakup tych wyjątkowych metali w formie fizycznej mogą wybrać monety bulionowe lub sztabki srebra i złota. Ostateczna decyzja jest zależna głównie od osobistych preferencji oraz ilości środków przeznaczanych na inwestycję. Osoby dysponujące mniejszym budżetem z pewnością przychylniej spojrzą na srebro, które jest zdecydowanie tańszym kruszcem (ok. 15$ za uncję), dzięki czemu mogą nabyć większe ilości za niewygórowaną kwotę. Jednak nie powinny z góry skreślać złota, ponieważ szeroki wachlarz rozmiarów pozwala na zakup tego surowca nawet inwestorom z mniejszym budżetem. Diler 79th Element ma w swojej ofercie sztabki złota, których waga zaczyna się już od 1 grama, co daje wiele możliwości potencjalnym nabywcom. Dla osób ceniących wartość kolekcjonerską posiadanych przez siebie przedmiotów, sklep ten oferuje sprzedaż monet bulionowych o różnej gramaturze, jak np. Philharmoniker (występujący nawet w wadze 1/10 uncji). Złote monety z tej kolekcji należą do najbardziej pożądanych w Europie.

Dlaczego metale szlachetne są tak cenne?

O wysokiej wartości metali szlachetnych świadczy wiele rzeczy. Z uwagi na ich plastyczność oraz na to, że nie są promieniotwórcze można je bez problemu wykorzystywać do produkcji biżuterii. Złoto bardzo dobrze przewodzi ciepło i elektryczność, dlatego stosuje się je przy wytwarzaniu wszelakich sprzętów elektronicznych. Platyna oraz pallad na stałe zagościły w przemyśle motoryzacyjnym – znaczące części z ich rocznego wydobycia przeznaczane są do produkcji katalizatorów samochodowych.

platyna

Wpływ na cenę metali szlachetnych ma fakt, że należą one do walut międzynarodowych (złoto, srebro, platyna oraz pallad), a koszty ich wydobycia są dość wysokie. Poza tym z uwagi na to, że są one surowcami naturalnie występującymi w przyrodzie, ich złoża za jakiś czas się skończą.

Gdzie zaopatrzyć się w metale szlachetne?

Na rynku istnieje wiele firm, które oferują sprzedaż złota, srebra oraz innych metali szlachetnych. Jednak, aby mieć pewność, że wybrany przez nas towar będzie charakteryzował się najwyższą jakością, musimy wybierać tylko takich sprzedawców, którzy wraz ze sprzedawanym towarem mogą nam zaoferować certyfikaty autentyczności dla każdego produktu. Na stronie https://79element.pl/ każda moneta oraz sztabka posiadają szczegółowy opis i adnotację pozwalającą na ich zakup wraz z odpowiednimi certyfikatami. Kupując drogocenne przedmioty w sprawdzonych firmach, cieszących się uznaniem wśród klientów, mamy pewność, że dobrze zainwestowaliśmy swoje pieniądze.

Metale szlachetne to wyjątkowe surowce, które nie tylko mogą poszczycić się pięknym lśniącym wyglądem, ale także wielowymiarowością, dzięki czemu znajdują swoje zastosowanie w tak licznych dziedzinach przemysłu.

Leave A Comment

You must be logged in to post a comment.

x
x