Oszczędzanie pieniędzy wbrew pozorom nie jest takim łatwym zadaniem. Mogłoby się wydawać, że bez większych problemów sprostać temu mogą głównie osoby bogate, ponieważ są w stanie odłożyć najwięcej gotówki. Jest to prawda, ale tylko częściowa, ponieważ nawet przy mniejszych zarobkach, ale mając przemyślane i dobrze obliczone comiesięczne wydatki jesteśmy w stanie odkładać oszczędności.Samo ulokowanie pieniędzy w domu, czy na koncie bankowym nie jest równoznaczne z rozsądnym oszczędzaniem, niezależnie od zasobności portfela oszczędzającego. Co zrobić, aby nasze oszczędności nie tylko pozostawały na takim samym poziomie, ale również miały szansę wzrosnąć po latach?

Brak zobowiązań finansowych sprzymierzeńcem oszczędzania

Żeby móc zacząć oszczędzać należy się w miarę swoich możliwości pozbyć wszelkich zobowiązań zaciągniętych wobec banków i instytucji finansowych. Wtedy najlepiej będziemy w stanie obliczyć nasz domowy budżet – opisać wszystkie standardowe wydatki oraz ewentualne nadprogramowe koszty. Po tak wnikliwej ekspertyzie swojego budżetu będziemy mieli pewność, jak dużą kwotę będziemy w stanie miesięcznie odłożyć. Wtedy najlepiej zacząć myśleć o tym, jak ulokować swoje oszczędności, aby były w stanie na siebie zarabiać.

sprzedaż złotaZłoto inwestycyjne dobrą lokatą kapitału

W dobie wahań na rynkach finansowych oraz postępującej inflacji pieniądze tracą na wartości (można to zauważyć po wzrastających cenach produktów), w efekcie czego, za te same dobra w przyszłości będziemy płacić więcej. Inwestycja w metale szlachetne takie, jak złoto spowoduje, że otrzymamy możliwość przechowywania aktualnej wartość pieniędzy w czasie.Jaką formę fizyczną kruszcu najlepiej wybrać? Zarówno sztabka złota, jak i monety bulionowe są dobrym wyborem. Jednak wybierając pierwszą opcję nasze oszczędności będą mogły wzrosnąć, kiedy cena kruszcu pójdzie w górę. Natomiast decydując się na złote monety,nabywamy atrakcyjne produkty pod względem kolekcjonerskim oraz numizmatycznym. Zakup edycji limitowanych da nam dodatkowo pewność, że w przyszłości odsprzedamy je z zyskiem.

Srebro – wartościowy metal szlachetny

Srebro, obok złota, jest najpopularniejszym metalem szlachetnym. Podobnie jak inne metale szlachetne, można je nabyć jako sztabki srebra czy też w postaci monet. Z uwagi na stosunek cen Au/Ag wynoszący średnio 1:60, jest to poważna propozycja warta rozważenia. Posiadając mniejsze oszczędności jesteśmy w stanie zainwestować w aktywa, które w bliższej lub dalszej przyszłości również się nam zwrócą.Żeby mieć taką pewność najlepiej jest wybierać srebro inwestycyjne, które będzie stanowić atrakcyjną ofertę dla potencjalnych klientów, a co za tym idzie – pozwoli na łatwiejszą odsprzedaż kolekcji w przyszłości. Taką ofertę stanowią monety bulionowe z limitowanych edycji wybijanych w określonym czasie. Przy podjętej decyzji o zakupie, należy sprawdzić, czy diler, którego wybraliśmy ma w swojej ofercie tylko produkty pochodzące z najważniejszych światowych mennic. Na stronie dilera musi być również dokładny opis wyrobów oferowanych do sprzedaży, tak jak w przypadku 79th Element. Na stronie firmy https://79element.pl/ można również sprawdzić aktualne kursy najważniejszych kruszców.

złoto inwestycyjnePodejmujmy tylko rozważne wybory w kwestii inwestycji

Każda inwestycja wymaga zdrowego rozsądku, szczególnie jeśli myślimy o inwestowaniu długo odkładanych przez nas oszczędności. Aby mieć pewność, że zaoszczędzone przez nas pieniądze zwrócą się nam z zyskiem, musimy uważnie śledzić ceny metali szlachetnych. Mając pewność, że cena kruszców stała się wystarczająco atrakcyjna, warto zdecydować się na ich zakup. Po pewnym czasie, kiedy stawki osiągną zadowalającą nas wysokość, możemy z czystym sumieniem zdecydować się na sprzedaż złota lub zakupionego wcześniej srebra.

Oszczędzanie pieniędzy jest jednym z bardzo ważnych życiowych postanowień, które musimy podjąć w odpowiednim momencie naszego życia. Jednak przetrzymywanie oszczędności w domu lub na nieoprocentowanym koncie oszczędnościowym sprawia, że nasze pieniądze tracą na wartości ze względu na inflację. Jeśli natomiast przekażemy je na przemyślane inwestycje, to z pewnością zapewnimy sobieutrzymanie (lub zwiększenie) ich wartości i spokojniejszą przyszłość finansową.

Leave A Comment

You must be logged in to post a comment.