Dlaczego złoto jest najlepszą formą lokaty kapitału w przypadku “W”?

Osoby szukające bezpiecznej lokaty dla swojego kapitału mają do wyboru kilka rozwiązań, jednak tylko niektóre z nich mogą skutecznie zabezpieczyć majątek inwestora na wypadek wystąpienia kryzysu oraz innych zdarzeń zaburzających funkcjonowanie krajowej i światowej gospodarki. Za najlepszą formę lokaty kapitału uchodzi złoto. Co ma wpływ na taki stan rzeczy i czy zakup tego kruszcu pozbawiony jest ryzyka?

skup złota

Złoto pewną lokatą kapitału

Osoby niemające pewności co do tego, czy złoto jest najlepszym rozwiązaniem do lokowania części swojego majątku powinny zwrócić uwagę na postępowanie największych światowych mocarstw oraz państw stale się rozwijających (w tym m. in. Polski i Węgier). Każde z nich posiada duże rezerwy złota lub stale je powiększa. Idealnym przykładem jest Rosja, która w ciągu ostatnich dziesięciu lat powiększyła swoje rezerwy aż czterokrotnie i w dalszym ciągu regularnie zakupuje ten kruszec. W ten sposób największy kraj świata chce się w pewnym stopniu uniezależnić od amerykańskiego dolara, który cały czas jest najważniejszą walutą globu. Już w tej chwili Au stanowi prawie taką samą wartość rezerw dla Rosji co USD (19% w stosunku do 22%). Jeszcze przed dwoma laty dolar amerykański zawierał się w 46% rezerw Federacji Rosyjskiej.

Złoto uchodzi za jedną z najbezpieczniejszych lokat kapitału, ponieważ zabezpiecza majątek przed utratą jego wartości nawet w trakcie trwającego kryzysu. Co więcej, kiedy ceny innych inwestycji w razie krachu gospodarczego mogą ulegać spadkom, złoto w tym czasie może dodatkowo zyskiwać na wartości. Idealnym tego przykładem jest upadek banku Lehman Brothers (15 września 2008 roku), który zapoczątkował światowy kryzys trwający trzy lata. W tym czasie cena złota wzrosła o prawie 200%. Ponadto, kruszec ten ma ograniczone zasoby naturalne, co sprawia, że nie jest podatny na inflację, tak jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych walut. Złoto jest zwolnione z podatku VAT i nie jest opodatkowane w przypadku, gdy inwestycja trwa dłużej niż sześć miesięcy. Dodatkowo, sprzedaż złota, jak i jego zakup, są łatwymi transakcjami do sfinalizowania z uwagi na duży popyt oraz podaż.

inflacjaInwestycja w złoto ochroną dla rodziny

Zakup najbardziej znanego kruszcu nie jest obarczony ryzykiem, jeśli przestrzega się kilku bardzo ważnych zasad. Pierwszą z nich jest wnikliwe przeliczenie budżetu oraz wygospodarowanie dodatkowych środków na inwestycję, które nie będą ingerować w domowe finanse. Kolejna kwestia to badanie rynku – bardzo ważnym jest monitorowanie sytuacji na rynku kruszcu, aby inwestycji dokonać w możliwie jak najkorzystniejszym momencie. Bardzo pomocne w tym przypadku mogą się okazać opinie analityków, którzy sprawdzają wahania cen i przewidują ich spadki oraz wzrosty.

Nabywając złoto inwestycyjne trzeba mieć na uwadze, że będzie to lokata długoterminowa. Na krótszy okres pozwoli ona oprzeć się skutkom inflacji, natomiast po kilku latach może znacznie powiększyć majątek osobisty inwestora i tym samym stanowić pewne i stabilne zabezpieczenie dla całej jego rodziny.

Gdzie szukać firm sprzedających i skupujących metale szlachetne?

Sztabki i monety inwestycyjne można kupić bardzo szybko, ale trzeba mieć pewność, że pochodzą one z pewnego źródła. Tylko produkty wyrabiane przez mennice są najbardziej wartościowe i godne uwagi. Jeśli kogoś interesują złote monety inwestycyjne to powinien odwiedzić stronę https://79element.pl/zlote-monety-inwestycyjne-14oz/south-african-gold-krugerrand-14-oz. W ofercie dilera znajdują się okazy, które są cenione wśród światowych inwestorów i kolekcjonerów. Maple Leaf czy Philharmoniker to monety, które są wybijane przez najlepsze światowe mennice. Są one oferowane również w innych kruszcach, np. jako srebrne monety inwestycyjne co sprawia, że inwestycji mogą dokonywać osoby dysponujące mniejszymi nadwyżkami w budżecie. Krugerrandy to z kolei najpopularniejsze monety bulionowe, które wytwarzane są przez Rand Refinery od ponad pięćdziesięciu lat. Te okazy wybijane są jako złote monety, ale posiadają również swoje odpowiedniki wykonane ze srebra najwyższej próby.

Leave A Comment

You must be logged in to post a comment.

x
x