Które formy inwestycje oferują najwyższą stopę zwrotu?

Wszyscy chcielibyśmy łatwo i szybko pomnażać własne pieniądze. Niestety, nie zawsze możemy sobie pozwolić na inwestowanie kapitału, a niekiedy brakuje nam odwagi, by zainwestować w instrumenty, które obarczone są dużym ryzykiem. Z drugiej strony to właśnie takie transakcje mogą przynieść największe zyski. Które formy inwestycji przynoszą najwyższą stopę zwrotu?

Kryptowaluty

Po lekkiej zadyszce w 2018 roku Bitcoin powrócił do łask i znów przyniósł swoim inwestorom niebagatelne zyski. Stopa zwrotu w maju 2019 roku wyniosła ponad 130%, a to przecież niejedyna ze znanych kryptowalut. Na inwestycji wzbogacić mogli się Ci, którzy zainwestowali w Ethereum czy DAX. Ponieważ jest to dość świeży rynek i wciąż budzi pewne opory psychologiczne, można liczyć tu na naprawdę spore zwroty – niestety obarczone też dużą dozą ryzyka.

inwestycjeGiełda papierów wartościowych

Od lat cieszy się sporym uznaniem inwestorów, lecz by osiągnąć na niej sukces, potrzeba sporej wiedzy i… szczęścia. Kupując akcje musimy liczyć się ze spekulacjami i nieoczekiwanymi wydarzeniami, które w ciągu kilku chwil mogą pozbawić nas oszczędności. Jednak przy odrobinie ryzyka i dobrze zaplanowanej strategii, średni zysk może przynieść nawet 15%.

A może tak zarobić na filmie?

Ciekawą opcją, dającą spore zyski, a po wtóre możliwość szybkiego zwrotu z inwestycji jest wkład środków w produkcję filmową. Jeśli tytuł przyciągnie widownię i stanie się kasowym hitem, zysk może być naprawdę duży. Oczywiście jest też ryzyko, że inwestycja zakończy się niepowodzeniem i zamiast zysku, poniesiemy straty. Jeśli nie zależy nam na szybkim zwrocie, równie dobrym pomysłem będzie inwestowanie w sztukę. Tutaj warto jednak opanować nieco warsztatu, by móc chociaż rozpoznać, czy dane dzieło ma znamiona wybitnego i w przyszłości może osiągnąć wysoką wartość.

A może w start-up?

Jeśli masz trochę wiedzy o rynku nowej technologii, jesteś dobrym obserwatorem rzeczywistości społecznej i potrafisz przewidywać to, co w najbliższych latach stanie się popularne, postaw na inwestycję w start-upy. Choć większość tych biznesów (ok. 80%) bardzo szybko kończy swoją działalność, te, którym udaje się przetrwać, najczęściej w ciągu pierwszych lat osiągają spektakularne sukcesy i przynoszą inwestorom zyski – większość z nich decyduje się na inwestycję tylko na wysokim procencie (powyżej 30%).

Nieruchomości – pewny zysk

Dosyć bezpieczną inwestycją, która przynosi wysoki zwrot, są nieruchomości. Możemy to obserwować na przestrzeni ostatnich kilku lat. Nowe mieszkania są coraz droższe, równolegle swoją wartość zwiększają też mieszkania na rynku wtórnym. Największy zysk z inwestycji osiągniemy wtedy, kiedy mieszkanie zostanie zakupione w celu wynajmu długoterminowego. Musimy pamiętać, że ryzyko takiej transakcji związane jest z niewielką płynnością nieruchomości oraz zniszczeniem takiego mienia. Nie zmienia to faktu, że na przestrzeni kilkunastu lat możemy osiągnąć wysokie zyski, przekraczające nawet 30%.

dom jednorodzinnyKruszce

Do inwestycji w sztabki złota może zachęcić nas fakt, że na przestrzeni ostatnich 12 lat kurs za uncję uległ podwojeniu. Ci, którzy zainwestowali przed 2007 rokiem, mogą dziś cieszyć się ze sporych zysków. Ale nie tylko złoto inwestycyjne jest dobrym sposobem inwestowania gotówki. W ostatnim czasie rosną też ceny srebra inwestycyjnego i palladu. Analiza cen kruszców w ostatnich dziesięcioleciach pokazuje, że w długiej perspektywie zyskują one na wartości. Co jeszcze bardziej istotne, zakupione dziś złote monety inwestycyjne i srebrne monety bulionowe będą odporne na działanie inflacji. Jeśli chcemy uzyskać w przyszłości zysk ze sprzedaży złota (lub sprzedaży srebra), musimy jednak znaleźć sprawdzonego partnera, by mieć pewność, że kupujemy prawdziwe złote monety bulionowe i sztabki z kruszców. Dziś najwygodniej będzie skorzystać z oferty skupu internetowego https://79element.pl/. Wszelkie produkty inwestycyjne kupisz tam dokładnie tak, jak inne akcesoria w sklepach internetowych. Po uiszczeniu opłaty, zanonimizowaną (a więc bezpieczną) przesyłkę otrzymasz pod wybrany adres albo do paczkomatu.

Leave A Comment

You must be logged in to post a comment.