Inwestowanie z głową, jak wybrać idealny moment?

Inwestowanie w metale szlachetne takie jak złoto, srebro czy platyna, to dobry sposób na dywersyfikację portfela oraz uchronienie gromadzonego kapitału przed skutkami inflacji. Oczywiście o tym, czy lokowanie kapitału w kruszce okaże się zyskownym rozwiązaniem, decyduje kilka czynników. Jednym z nich jest wybór odpowiedniego momentu na zakup metali.

Inwestycja w metale szlachetne

Zakup fizycznego złota czy srebra cieszy się zainteresowaniem wśród osób chcących nieco urozmaicić swój portfel. Cenne kruszce już od wieków uważane są za wyznacznik majętności osoby, która je posiada, a obecnie wykorzystuje się je nie tylko w jubilerstwie, ale również w przemyśle. Sztabki srebra czy złoto inwestycyjne pozwalają zabezpieczyć kapitał przed inflacją, ale oczywiście nie jest to jedyna zaleta ich nabycia. Metale szlachetne nie tracą na wartości i chociaż zdarza się, że kurs srebra lub złota się waha zależnie od sytuacji politycznej czy na rynkach gospodarczych, to jednak utrzymuje się on na wysokim poziomie.

 

Odpowiedni moment na inwestycję

Aby inwestowanie w metale szlachetne przyniosło zyski, warto śledzić jak kształtuje się cena srebra oraz złota czy platyny i nabywać kruszce w momencie, kiedy ona spada. Wpływ na notowania srebra i innych metali ma wiele czynników – zależą one m.in. od pozycji dolara amerykańskiego, a także sytuacji na rynkach finansowych, gospodarki oraz zdarzeń politycznych. Planując zakup fizycznych metali szlachetnych należy wziąć to pod uwagę, a rozsądnym rozwiązaniem będzie też przyjrzenie się aktualnej cenie kruszców i sprawdzenie jak eksperci od inwestycji prognozują ewentualne zmiany. Znajomość czynników wpływających na kursy metali szlachetnych oraz analiza notowań złota lub srebra pozwala wybrać odpowiedni moment, kiedy monety bulionowe można kupić w atrakcyjnych cenach, a im są one niższe tym lepiej. Trzymając rękę na pulsie wybierzemy też najlepszy czas na sprzedaż złota, srebra czy platyny, co pozwoli osiągnąć możliwie najwyższe zyski z tytułu takiej inwestycji.

sztabka srebra

O czym pamiętać inwestując w metale szlachetne?

Osoby, które chciałyby w ramach inwestycji kupić srebrne lub złote monety, powinny pamiętać o ostrożności i wybierać tylko sprawdzonych dilerów tego typu wyrobów. Sztabka srebra czy złota moneta bulionowa pochodzące z niepewnego źródła mogą okazać się falsyfikatami, dlatego zdecydowanie lepiej skorzystać z usług sklepów, które oferują złoto i srebro inwestycyjne z certyfikatami potwierdzającymi ich autentyczność, takich jak 79th Element. Oczywiście można też sięgnąć po sposoby pozwalające zweryfikować czy nabyte srebro inwestycyjne nie zawiera żadnych domieszek wpływających na obniżenie jego ceny podczas sprzedaży. Zdecydowanie rozsądniej będzie jednak unikać aukcji internetowych i wybierać sprawdzonych dilerów. Wielu z nich prowadzi również sprzedaż online, dlatego całą transakcję można przeprowadzić w wygodny dla obu stron, a jednocześnie bezpieczny sposób. Oczywiście również w tym przypadku można liczyć na certyfikaty potwierdzające, że srebrne czy złote monety bulionowe są autentyczne.

sztabka inwestycyjna

Gdzie sprzedawać metale szlachetne?

Jeśli inwestor uzna, że cena uncji złota bądź srebra kształtuje się na poziomie pozwalającym osiągnąć oczekiwane zyski w wyniku sprzedaży metali szlachetnych, można zdecydować się na upłynnienie posiadanych wyrobów. Wiele osób w tym momencie pomyśli o lombardzie, jednak w tym przypadku nie ma co liczyć na atrakcyjne ceny. Innym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług komisu, ale i ta opcja ma pewne wady. Przede wszystkim posiadane przez nas złote i srebrne monety bulionowe lub sztabki mogą długo czekać na zainteresowanego kupca, a dodatkowo zysk będzie pomniejszony o marżę komisu. Rozsądne wydaje się więc skorzystanie z usług wspomnianych już dilerów. Często oferują oni nie tylko sprzedaż monet bulionowych, ale też skup metali szlachetnych niezależnie od ich stanu. W praktyce oznacza to, że inwestor może upłynnić nawet uszkodzone sztabki bądź monety inwestycyjne. Taką ofertę znaleźć można na https://79element.pl/.

Leave A Comment

You must be logged in to post a comment.

x
x