Inwestycje oferujące najlepszą stopę zwrotu przy niskim ryzyku

Stopień ryzyka i wysokość stopy zwrotu to dwie wartości, które są ze sobą mocno związane. Im więcej niepewności, tym wyższy zwrot z zainwestowanych środków – oczywiście przy założeniu, że uda nam się podjąć kilka dobrych decyzji, które zaprowadzą nas do sukesu. Nie oznacza to jednak, że nie ma instrumentów, które pozwolą nam zainwestować środki w instrumenty względnie bezpieczne, a przynoszące wymierne korzyści. Musimy tylko uzbroić się w cierpliwość – zwroty nie będą tutaj tak szybkie.

Długoterminowe obligacje skarbowe

Jednym z najpewniejszych sposobów inwestowania środków w dzisiejszych czasach stał się zakup aktywów spółek skarbu państwa. Aby zmaksymalizować zyski osiągane z takiej inwestycji, warto pomyśleć przede wszystkim o EDO, czyli obligacjach 10-letnich. Im dłuższy czas obrotu naszymi pieniędzmi, tym większy ostateczny zysk (środki możemy jednak wypłacić w dowolnym momencie). Po 10 latach zamrożenia kapitału i uregulowaniu kwestii podatkowych możemy osiągnąć stopę zwrotu przekraczającą nawet 40%. Ryzyko wydaje się niewielkie, a przy tym nie musimy załatwiać wielu spraw bankowych.

rulony banknotówPewna inwestycja – nieruchomości

Jak wskazują analitycy, zakup mieszkania pod wynajem może przynieść nam naprawdę wiele korzyści. Minusem tego rozwiązania jest oczywiście dosyć wysoki kapitał początkowy. Im więcej środków włożymy sami z własnej kieszeni, tym szybciej taka inwestycja zacznie się zwracać. Jeśli stać nas na to, by kupić mieszkanie za gotówkę, możemy zapomnieć o lokatach bankowych – w dużych miastach polski stopa zwrotu z wynajmu mieszkań kilkukrotnie przewyższa zyski z lokaty. Szacuje się, że rocznie możemy zyskiwać od 4,3 do ponad 6%. A bezpieczeństwo? Oczywiście musimy liczyć się z takimi wydarzeniami jak zniszczenie mienia, konieczność przeprowadzania niezbędnych remontów czy nagłe załamanie na rynku nieruchomości. Eksperci przekonują jednak, że wystąpienie takich sytuacji jest jednak obecnie stosunkowo niewielkie. Na podstawie danych historycznych można też stwierdzić, że mieszkania w ciągu lat raczej zyskują na wartości, zwłaszcza te w dużych miastach. Nawet te kupione w latach 80 czy 90 można dziś sprzedać z bardzo dużym zyskiem.

Bezpieczeństwo i pewny zysk – inwestycja w kruszce

Złoto inwestycyjne i produkty z innych kruszców od lat wymienia się jako pewny sposób urozmaicania własnego portfela inwestycyjnego. Sztabki złota i złote monety w ostatniej dekadzie znacznie zyskały na wartości. Ci, którzy kupili je przed ponad 10 laty, mogą dziś cieszyć się z prawie 50% stopy zwrotu. W ostatnich latach mocno wzrosły również kursy srebra i platyny, choć nie są to tak pewne kruszce jak złoto.

model domuMusimy pamiętać, że tego rodzaju inwestycja nie przynosi zysków z roku na rok – najczęściej jest opłacalna w perspektywie wieloletniej. Według szacunków z ostatnich 50 lat, średnia stopa z inwestycji w złoto wyniosła 18%. Dodatkowo, jak pokazuje analiza wartości nabywczej złota, metal ten w przeciwieństwie do wielu walut świata, utrzymuje swoją siłę nabywczą przez całe dekady. Oznacza to ni mniej ni więcej tyle, że inwestując w metale szlachetne chronimy swoje oszczędności przed negatywnymi skutkami inflacji. Pamiętajmy jednak, że zakup złotych monet i sztabek złota nie ma swoich wad – musimy przecież pomyśleć o przechowywaniu produktów, a także o kwestiach podatkowych przy sprzedaży złota.

Oczywiście, żeby taka inwestycja była udana, należy wystrzegać się podstawowych błędów, a pierwszym z nich jest zakup złotych monet bulionowych i sztabek złota z niepewnego źródła. Zanim zdecydujesz się na inwestowanie w ten kruszec, koniecznie sprawdź opinię o dealerach złota lub skorzystaj z możliwości, jakie stwarza internetowy skup metali szlachetnych 79th Element. W ciągu kilku chwil możesz kupić określone produkty z wybranych kruszców w sprawdzonym przedsiębiorstwie. Wystarczy, że wejdziesz na stronę https://79element.pl/sztabki-zlota/, kupisz sztabki lub monety inwestycyjne, a trafią one pod wskazany przez ciebie adres w odpowiednio zabezpieczonej (i zanonimizowanej) paczce. W ciągu kliku lat swojego funkcjonowania skup zgromadził już grono oddanych inwestorów, którzy dzięki niemu powiększają swoje zasoby produktów inwestycyjnych.

Choć wymienione sposoby inwestowania nie przynoszą szybkich zwrotów, z pewnością należą do dosyć bezpiecznych metod pomnażania własnych oszczędności, a w perspektywie lat osiągane zwroty są znaczące. Na pewno warto pomyśleć o tym, by wykorzystać je w budowaniu swojego portfela inwestycyjnego.

Leave A Comment

You must be logged in to post a comment.

x
x